Szkoła Podstawowa nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku

 


ROK SZKOLNY 2015/2016


Wykaz przyborów szkolnych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Przybory szkolne i higieniczne:

 • blok rysunkowy mały x 2
 • blok techniczny mały i duży
 • kolorowy blok rysunkowy mały i duży
 • kolorowy blok techniczny mały i duży
 • papier kolorowy ( typu wydzieranka )
 • farby plakatowe i akwarelowe
 • pędzelki
 • kubeczek na wodę
 • klej w sztyfcie x2
 • duża plastelina ( najlepiej " Astra" / " Bambino" )
 • zeszyt w wąską linię i w kratkę x 2 ( grupa 02 i 03 )
 • teczka z gumką x 2
 • kredki ołówkowe ( miękkie ) i woskowe
 • flamastry
 • temperówka
 • nożyczki
 • zeszyt do korespondencji ( np. 16 - kartkowy w kratkę )
 • dowolna kolorowanka
 • ołówek
 • gumka
 • strój na w-f: biała koszulka,czarne/granatowe spodenki, tenisówki ( grupa 02 i 03 )
 • poduszka i koc ( dla dzieci leżakujących )
 • zapasowe ubranie ( bielizna, spodenki, koszulka )
 • mydło w płynie
 • mały ręcznik
 • pudełko chusteczek suchych i mokrych

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów szkolnych i higienicznych.


PASOWANIE NA UCZNIA - 22 października 2015r.


ROK SZKOLNY 2014/2015


Wykaz przyborów szkolnych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych:

Przybory szkolne i higieniczne:

·         blok rysunkowy mały i duży

·         blok techniczny mały i duży

·         papier kolorowy mały i duży

·         kolorowe bibuły

·         farby plakatowe i akwarelowe

·         pędzelki

·         kubeczek na wodę

·         klej x2

·         duża plastelina

·         zeszyt w wąską linię i w kratkę x2 (dla 5latków)

·         teczka na gumkę x2

·         kredki ołówkowe i woskowe

·         flamastry

·         temperówka

·         nożyczki

·         zeszyt do korespondencji (np. 16-kartkowy w kratkę)

·         dowolna kolorowanka

·         ołówek

·         gumka

·         strój na w-f (dla 5latków: biała koszulka, czarne/granatowe spodenki, tenisówki)

·         poduszka i koc (dla dzieci leżakujących)

·         zapasowe ubranie (bielizna, spodenki, koszulka)

·         mydło w płynie

·         mały ręcznik

·         pudełko chusteczek suchych i mokrych

 

Proszę o podpisanie wszystkich przyborów szkolnych i higienicznych.


LISTA UCZNIÓW  PRZYJĘTYCH DO KLASY I

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. POR. JANA BAŁDY W CHMIELNIKU

NA ROK SZKOLNY 2015/2016

      Klasa Ia

 1. Adamska Oliwia Magdalena
 2. Data Katarzyna
 3. Domagalska Julia Jadwiga
 4. Dziura Oliwia Zofia
 5. Gąska Wojciech Michał
 6. Janik Martyna Renata
 7. Kozłowska Julia
 8. Machowski Sebastian Adam
 9. Maternia Aleksandra Patrycja
 10. Odój Gabriela Emilia
 11. Ostrowska Zuzanna Amelia
 12. Petronko Julia Weronika
 13. Pizło Aleksander Paweł
 14. Szajna Nadia
 15. Sroka Julia Weronika
 16. Szczęch Paweł Józef
 17. Tereszkiewicz Kacper
 18. Trawka Antoni Szymon
 19. Wietecha Julita Lena

Klasa Ib

 1. Baran Julia Oliwia
 2. Bartoń Dawid Paweł
 3. Bróż Jakub Jan
 4. Ciupak Wiktor Mateusz
 5. Dulemba Miłosz Szymon
 6. Ferenc Franciszek Stanisław
 7. Fugas Emilia
 8. Fugas Zuzanna
 9. Gwizdała Kamil Paweł
 10. Hadam Bartłomiej Maciej
 11. Janik Dariusz Nikodem
 12. Kozak Julia Sylwia
 13. Kozak Kamil Kazimierz
 14. Nazimek Magdalena Łucja
 15. Polewczak Natalia Karolina
 16. Pyziak Filip
 17. Sroka Magdalena Jadwiga
 18. Zatoń wiktoria
 19. Ziaja Filip
 20. Ziaja Miłosz

ROK SZKOLNY 2013/2014


  Dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki szkolnej jest jednym z podstawowych warunków wpływających na późniejsze efekty dydaktyczne i wychowawcze ucznia i szkoły. Dlatego systematyczne i przemyślane kierowanie rozwojem dziecka i właściwe oddziaływania wychowawcze mają decydujące znaczenie dla przygotowania dziecka do szkoły oraz do jak najlepszego i wszechstronnego rozwoju jego osobowości. Tak pojęty rozwój może być gwarancją powodzenia dziecka w szkole.

       Nasza szkoła od kilku lat przygotowuje sześcioletnie dzieci do podjęcia nauki. W związku z tym przeprowadzane są różnorodne działania, np.: akcja " Maluch - Starszak", spotkania adaptacyjne, prelekcje dla rodziców, plakaty promujące edukację sześciolatka w klasie pierwszej.

AKCJA " MALUCH - STARSZAK"

      Pierwszy dzień września zawsze stwarza trudne sytuacje związane z przekroczeniem przez dzieci po raz pierwszy progu przedszkola czy szkoły. Maluchom jest bardzo trudno odnaleźć się w nieznanej im dotąd sytuacji. Wszystko jest dla nich nowością: szkoła, koleżanki, koledzy, pani, która z nimi pracuje.  Dlatego w celu zintegrowania ich ze społecznością szkolną prowadzimy akcję " Maluch - Starszak". Ma ona na celu włączanie uczniów kl. IV w pomoc swoim młodszym koleżankom i kolegom. Uczniowie kl. IV chętnie zgodzili się zaopiekować młodszymi wychowankami naszej szkoły. Zadaniem opiekunów jest udzielanie pomocy przedszkolakom w przystosowaniu się do nowych warunków, pomoc w ubieraniu się, opieka podczas wspólnych wyjść i wycieczek, organizowanie różnorodnych konkursów i imprez, np. Pasowanie na Starszaka i Przedszkolaka. Pierwsze spotkanie obydwu klas ma miejsce już na początku września. Każde dziecko z klasy "0" otrzymuje swojego opiekuna z kl. IV. Kolejne spotkania odbywają się regularnie co miesiąc.

    Uczniowie klasy IV przygotowują dla młodszych kolegów różnorodne przedstawienia, spotkanie z Mikołajem, gry oraz  zabawy dydaktyczne i ruchowe.

   

Akcja ta przynosi obopólne korzyści. Uczniowie kl. IV czują się doroślejsi i odpowiedzialni za swoich młodszych kolegów. Natomiast wychowankowie kl. "0" mają wzmocnione poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Wiedzą, że są blisko nich ci, na których pomoc mogą liczyć.

 

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

   Od kilku lat na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbywają się spotkania adaptacyjne dla dzieci zapisanych do oddziału przedszkolnego na przyszły rok szkolny. " Starszaki" przygotowują dla nich inscenizację, następnie odbywają się wspólne gry i zabawy. Dzieci poznają siebie nawzajem. Mają też niepowtarzalną okazję, choć " w pigułce" zapoznać się z ofertą szkoły, do której będą uczęszczać od września.