AKTUALNOŚCI

 


ROK SZKOLNY 2015/2016


Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku:

kl. Ia

 1. Bębenek Patryk
 2. Bomba Józef
 3. Ciura Michał
 4. Ciupak Krystian
 5. Filip Aneta
 6. Glazer Wojciech
 7. Gwizdała Agnieszka
 8. Hałoń Agnieszka
 9. Helwin Alicja
 10. Kotarba Julia
 11. Kozłowski Dominik
 12. Krzywonos Alicja
 13. Krzywonos Dominik
 14. Lemik Jakub
 15. Madera Julia
 16. Nowak Paulina
 17. Ruszała Aleksandra
 18. Sitarz Kinga
 19. Stochla Jakub
 20. Szczepański Michał
 21. Szpunar Patryk
 22. Szydełko Sebastian
 23. Ślemp Filip
 24. Tereszkiewicz Marcin
 25. Trawka Paulina
 26. Zagórska Aleksandra

 

kl. I b

 1. Bajda Mateusz
 2. Bartoszek Miłosz
 3. Hadam Damian
 4. Hałoń Gabriela
 5. Kmiotek Mateusz
 6. Kołodziej Kamila
 7. Kozłowski Adam
 8. Krawczyk Faustyna
 9. Kucaj Paulina
 10. Lekka Anna
 11. Machowski Bartłomiej
 12. Maternia Klaudia
 13. Murias Klaudiusz
 14. Murias Patryk
 15. Nizioł Kamil
 16. Pietras Mateusz
 17. Probola Nikola
 18. Rokita Klaudia
 19. Rusin Milena
 20. Skoczylas Izabela
 21. Szydełko Dominik
 22. Szyszka Marcin
 23. Szyszka Miłosz
 24. Tereszkiewicz Jakub
 25. Trawka Julia
 26. Wilińska Zuzanna
 27. Ziaja Kamila

SPORTOWE PASJE W GIMNAZJUM

       W naszym Zespole Szkół w Chmielniku zajęcia sportowe, zwłaszcza SKS, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wielu z nich uczestniczy w różnorodnych zawodach sportowych. Szczególnie wyróżniają się w tej dziedzinie Karolina Kozak, uczennica kl. IIb oraz Damian Tereszkiewicz, uczeń kl. IIIb Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku.

      Zarówno Karolina jak i Damian pasją sportową zarazili się jeszcze w szkole podstawowej, a nauczyciele wychowania fizycznego w gimnazjum rozwijają tę pasję. Karolina doskonali swoją sprawność fizyczną uprawiając piłkę siatkową, ręczną i biegi. Wielokrotnie brała udział w biegach przełajowych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, gdzie zajmowała wysokie miejsca. Wystarczy wymienić chociażby zajęcie I miejsca w Biegach Przełajowych w Chmielniku, IV miejsca w Powiatowych Biegach Przełajowych w Kamieniu, udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Kolbuszowej czy I miejsce w biegu na Wzgórze Marii Magdaleny.

Z kolei Damian Tereszkiewicz trenuje lekkoatletykę w Cywilno-Wojskowym Klubie Resovia Rzeszów. Bierze również udział w zgrupowaniach zaplecza kadry narodowej. Wyjeżdża na treningi do Głogowa, korzysta z hali sportowej i siłowni V LO w Rzeszowie oraz z siłowni należącej do Klubu Sportowego Galicja w Chmielniku.

Wspomina, że treningi ogólnorozwojowe rozpoczął już w kl. V szkoły podstawowej. Zestawy ćwiczeń często wyszukiwał sam w internecie. Od tamtej pory wziął udział w kilkuset zawodach sportowych, w których wielokrotnie zajmował wysokie miejsca. Szczególnie cieszą go takie osiągnięcia, jak: wyróżnienie za osiągnięcia sportowe w lekkoatletyce, zajęcie I miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w biegach przełajowych na 1200m chłopców, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkapackiego w Biegach Przełajowych.

Zarówno Karolina jak i Damian zgodnie przyznają, że uprawianie sportu kształtuje w nich siłę charakteru, wzmaga chęć do podejmowania wysiłku, uczy szacunku dla innych oraz pięknej, uczciwej walki zgodnej z zasadami " fair play".

     Pamiętajmy zatem, że w czasach, kiedy dzieci i młodzież stają się niewolnikami telewizji, gier komputerowych i internetu, sport może być doskonałą odskocznią i przyjemną formą spędzania czasu wolnego.


ROK SZKOLNY 2014/2015


Lista uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 do Zespołu Szkół w Chmielniku; Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku,

 

                                     Kl. Ia

1.   Ciura Kinga

2.   Ciura Weronika

3.   Cwynar Arkadiusz

4.    Czarnota Sylwia

5.    Kud Julia

6.    Kwoka Dawid

7.    Litwin Kamila

8.    Makarski Paweł

9.    Marciniec Małgorzata

10.  Murias Piotr

11.  Nizioł Michał

12.  Ruszel Przemysław

13.  Ruszel Radosław

14.  Szajna Klaudia

15.  Szczepański Konrad

16.  Wolanik Izabela

17.  Wolanik Klaudia

18.  Ziaja Patrycja

 

wych. mgr  Barbara Piernicka                                            

 

      Kl. Ib

 

1.       Bajda Eliza

2.       Bartoszek Gabriela

3.       Czarnota Magdalena

4.       Drabicki Kacper

5.       Dziura Agnieszka

6.       Kościółek Rafał

7.       Kuk Krystian

8.       Lampart Maciej

9.       Lasota Samuel

10.   Magierska Zuzanna

11.   Magryś Gabriela

12.   Magryś Sylwia

13.   Majder Jakub

14.   Małek Patryk

15.   Murias Krzysztof

16.   Pańczak Karolina

17.   Płodzień Klaudia

18.   Pomarański Miłosz

19.   Rokita Dominik

20.   Rusinek Karolina

21.   Stanisz Judyta

22.   Tereszkiewicz Bartłomiej

23.   Trojanowska Katarzyna

24. Wójcik Urszula

 

wych. mgr  Edyta Suszek-Kuźmiak


      Uczniowie Zespołu Szkół w Chmielniku biorą udział w trzyletnim projekcie „ Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” realizowanym przez Stowarzyszenie „ Ekoskop” w Rzeszowie. W ramach tego projektu uczniowie klas pierwszych we wrześniu wyjechali na warsztaty ekologiczne. Do naszej szkoły w listopadzie zawitali liderzy – ekolodzy, przeprowadzając warsztaty w różnych klasach pod hasłem : „ Laboratorium bioróżnorodności”. Podobne zajęcia odbędą się 30 marca. Jesteśmy jedną z 20. szkół w regionie biorącą udział w kampanii „ Łąki św. Franciszka”. Jej celem jest dbałość i ochrona ginących gatunków roślin miododajnych, owadów – zapylaczy oraz nietoperzy. Tworzymy kwitnącą podkarpacką łąkę, budujemy domki dla owadów i nietoperzy. Szukamy sprzymierzeńców.


 

Uczennica kl. IIIb - Aleksandra Ślemp zajęła I miejsce w II Festiwalu Miłosnej Piosenki Obcojęzycznej " All you need is love" organizowanym w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie


PIERWSZOKLASIŚCI W EKOLANDII

       W dniu 18 września 2014r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum udali się na wycieczkę ekologiczną do  Strzyżowa. Trasa wycieczki była bardzo atrakcyjna. Uczniowie najpierw zwiedzili tunel schronowy, wykorzystywany  wcześniej dla pociągów sztabowych Adolfa Hitlera, a później udali się na spacer po wiszącym moście. Jednak głównym punktem wycieczki była „ Ekolandia”. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w lekcji biologii w plenerze. Miało to miejsce w jednym  z rezerwatów. Młodzi przyrodnicy otrzymali lornetki, lupy itp. i podziwiali otaczające ich osobliwości flory i fauny. Dowiedzieli się o wielu ciekawostkach przyrodniczych, a także o tym, jak można chronić niektóre gatunki roślin. Podsumowaniem tego atrakcyjnego wyjazdu było ognisko, przy którym wszyscy miło spędzili czas.


ROK SZKOLNY 2013/2014


 

LISTA UCZNIÓW

PRZYJĘTYCH DO KLAS I

GIMNAZJUM IM. SZARYCH SZEREGÓW W CHMIELNIKU

ROK SZKOLNY 2014/2015

Ia

 

 1. Ciura Patryk Łukasz
 2. Ciura Paweł Wojciech
 3. Czarnota Julia Maria
 4. Fendryk Miłosz Sebastian
 5. Hawro Konrad
 6. Kapusta Dawid
 7. Kawalec Beata Maria
 8. Kościółek Natalia
 9. Krzywonos Arkadiusz Tomasz
 10. Kuźniar Remigiusz Piotr
 11. Piwońska Julia Sabina
 12. Sitarz Maja Julia
 13. Sroka Krystian Dawid
 14. Szytuła Jakub
 15. Tereszkiewicz Karolina
 16. Tereszkiewicz Mikołaj
 17. Ziaja Jakub Paweł
 18. Zimirowicz Monika

 

   Wychowawca: Renata Małkiewicz

 

Ib

 1. Bajda Krystian Szymon
 2. Bębenek Kinga Zuzanna
 3. Chwaszcz Kacper Kajetan
 4. Czarnik Sebastian Andrzej
 5. Dubczyk Klaudia Julia
 6. Dziura Ewelina Marta
 7. Filip Bogusław Jakub
 8. Jamróz Bartosz Jakub
 9. Jaworska Izabella Kazimiera
 10. Jaworska Mariola Anna
 11. Kopeć Wojciech Adam
 12. Kozak Karolina Aleksandra
 13. Kozłowski Arkadiusz Piotr
 14. Krajewski Bartłomiej
 15. Murias Gabriela Anna
 16. Murias Kinga Monika
 17. Oczoś Krystian Adrian
 18. Trojanowska Magdalena Barbara
 19. Wąsacz Julia Monika

 

      Wychowawca:  Jadwiga Samagalska

  

Jak co roku gimnazjaliści uczcili Dzień Świętego Walentego. Z tej okazji odbyła się dyskoteka walentynkowa, a w dniu 14 lutego można było nabyć kartki okolicznościowe i zadedykować piosenkę wybranej osobie przez szkolny radiowęzeł.


 

                          25 września 2013r. planowana jest tradycyjna pielgrzymko - wycieczka klas pierwszych. Przewidywana trasa wycieczki to:

                          Przeczyca - Jodłowa - góra Liwocz - Ciężkowice - Biecz.  


 Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł " Mistrza Ortografii".

Laureatkami konkursu zostały:

Paulina Kłoskowicz z kl. IIIb - zdobyła tytuł " Mistrza Ortografii"

Amanda Koryl z kl. IIIb - zdobyła tytuł " Wicemistrza Ortografii"

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.


   DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KATYNIA

     13. kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Z tej okazji uczniowie klas IIa i IIb, pod kierunkiem pań wychowawczyń, przygotowali audycję pt. " Katyń - Golgota Wschodu". Program, na który składały się wspomnienia i liryczne wiersze, przybliżył wszystkim tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce wiosną 1940 roku na terenie byłego Związku Radzieckiego. Wówczas to znaczący obywatele państwa polskiego: oficerowie Wojska Polskiego i policji, urzędnicy administracji państwowej oraz przedstawiciele intelektualnych i kulturalnych elit Polski zostali zamordowani i zakopani bezimiennie w masowych dołach cmentarnych – co najmniej w pięciu miejscach na terenie Związku Sowieckiego. Jeńcy z trzech obozów specjalnych NKWD transportowani byli pociągami w kwietniu–maju 1940r. do miejsc egzekucji: Katynia (obóz w Kozielsku), Kalinina (obóz w Ostaszkowie), Charkowa (obóz w Starobielsku).

     W czasie audycji przypomniano również o przypadającej 3. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.


Uczennice kl. III B - Karina Makara i Amanda Koryl zajęły III miejsce (w kategorii śpiew) w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytacji Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej.