Archiwum r. szk. 2012/2013

 


ROK SZKOLNY 2012/2013


Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie " Kampania Odpadowa EkoNautów Małych Gmin".

W zakładce KAMPANIA ODPADOWA prezentujemy działania podjęte w ramach tego konkursu.

Nasz ekologiczny plakat


Radosny dzień wiosny

     Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na Pierwszy Dzień Wiosny. Chcieli ją przywitać bardzo wesoło, jak co roku,  wzięli więc udział w międzyklasowym turnieju, który był  rozgrywany w ramach konkursu „ Klasa z klasą”.  Zadania zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski, przy wsparciu nauczycieli opiekunów i , przede wszystkim, nauczyciela biologii i chemii, gdyż tegorocznym zmaganiom przyświecały ekologiczne hasła.

     Każda klasa wybrała przedstawicieli do konkretnych wyzwań. Zabawie przyglądało się i oceniało konkurencje szanowne jury, a byli nim trzej nauczyciele i pani wicedyrektor Zespołu Szkół.

     Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie hasła promującego ekologię.  Kolejnym -   segregacja śmieci, która polegała na zapamiętaniu jak najwięcej rzeczy  włożonych do pudełka oraz posegregowaniu według odpowiednich kategorii. Następnie pojawili się przebierańcy  -  wiosenny strój miał być wykonany z ekologicznych materiałów. Każdy zespół klasowy miał na przygotowanie stroju 20 minut. Według mnie najlepszy strój miała klasa I a ( jednak nie wygrali, gdyż, według jury, odeszli nieco od regulaminu), a najśmieszniejszy  - klasa  III a. Każdą klasę czekało także zadanie grupowe:  trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytanie z dziedziny ochrony środowiska. Kolejnym zadaniem były ekologiczne kręgle, czyli rzucanie piłką w butelki z wodą. Najzabawniejszą dla uczniów konkurencją  było przeciąganie liny. Przy tym zadaniu był ubaw po pachy. Pokonywaliśmy  również przeszkody w wyścigu - slalomie, który wcale nie był taki łatwy, bo przenosiliśmy  w rękach śmieci, które nie mogły nam upaść.

      Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki i wszyscy uczniowie dostali po słodkim upominku.  Zwyciężyła klasa III b, drugie miejsce zajęła II a, a trzecie – III a.

      Na samym końcu rozegrano przyjacielski mecz siatkówki. To był naprawdę udany dzień!                                                                                                  

                                                                                                                                     Oktawia Kołodziej