DORADZTWO ZAWODOWE

" Człowiek pracuje najlepiej, kiedy robi to, do czego go stworzyła natura"

                                                                       ( Frank W. Parsons)

Młodzi ludzie często  z niechęcią myślą o czekającej ich pracy. Widzą niekiedy, jak dorośli traktują ją jako uciążliwą czy nudną. Taki sposób myślenia o pracy to najprostsza droga do tego, aby rzeczywiście poczuć się zrezygnowanym. Wykonywaną pracę trzeba polubić, a wtedy może stać się atrakcyjną przygodą, interesującym wyzwaniem. Trudności i przeszkody przestaną odstraszać - będą nawet mobilizować do działania. Aby osiągnąć ten cel, należy dokonać właściwego wyboru zawodu. Nie trzeba daleko szukać - najpierw warto poznać samego siebie: określić własne zainteresowania oraz zdolności.

Jaką szkołę wybrać? Jaki zawód wykonywać w przyszłości? 

W odpowiedzi na te pytania pomogą informacje zawarte na stronach:

www.doradztwozawodowe.koweziu.pl  

www.euroguidance.pl

http://www.ohpdlaszkoly.ohp.pl

http://labirynt-zawodow.progra.pl/